KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 12994390

nr 1299 4390

Gérard Titus-Carmel

(f. 1942), Frankrike

Torrnålsgravyr, "Le noeud central". Signerad, numrerad 53/100, daterad 1975. Oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm

Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.

Utrop:

700 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 januari 2020
kl 18:24:45

5/1 15:46:27 1      Vinnande bud

Gérard Titus-Carmel

Läs mer om Gérard Titus-Carmel